Medyum

Anasayfa » Merak Edilenler » Medyum
Medyum

Medyumluk medyumda dünyasal idrak ve iradenin görünüp görünmemesi bakımından üç grupta ele alınır:

  1. Medyum yaptığı işleri idrak ettiği gibi, bunların kendi iradesi dahilinde meydana geldiğini bilir. Sezgisel (entüvitif) medyumluk bu gruba girer.
  2. Medyum idraksiz gibi ve kendi iradesiyle hareket etmiyor gibi görünür. Mekanik medyumluk bu gruba girer.
    Medyumun hareketleri hakkında idraki olmasına karşılık iradesi görünmez. Otomatik medyumluk bu gruba girer.
  3. Medyumluk, medyumun ortaya koyduğu belirtilere göre ise fiziksel medyumluk ve zihinsel medyumluk olarak iki grupta ele alınır:
  • Fiziksel medyumluk materyalizasyon, demateryalizasyon, levitasyon, telekinezi vs. gibi fiziksel oluşumların söz konusu olduğu paranormal fenomenleri kapsar.
  • Zihinsel medyumluk ise, bilgi alışverişinin söz konusu olduğu medyumluğu, yani medyumun söz veya yazıyla bilgi aktarımını kapsar. Zihinsel medyumluk da kendi içinde çeşitli gruplara ayrılır ki, bunlardan biri sezgisel medyumluktur.

Ruhçular, maddi çıkar sağlamak, eğlenmek, vakit geçirmek,gelecekten bilgi almak amacıyla kalitesiz soruların sorulduğu ve obsesyonla sonuçlanan bu gibi ruhsal irtibatlara “abes irtibat” adını verirler.

Medyum İki Dünya Arasında Köprüdür

Yakını kaybeden kişiler için sevdiklerini sonsuzluğa uğurladığını kabul etmek teoride mümkün olsa da pratik de pek kolay bir durum değil. Bir daha iletişim kuramayacak olmanın verdiği acının altında da kuşkusuz en çok keşkeler, pişmanlıklar ve sonu bağlanamayan cümleler yatıyor. Ayrıca sevdiği kişiye duyulan özlemi gidermek ve onsuz geçen zamanların, çekilen acıların sağaltılması da psikolojik olarak yaşayan kişinin ihtiyacı olan elzem bir durum. Bir de gidenin nereye gittiği ve gittiği yerde yaşadıkları var.

Geride kalan için sevdiğinin durumundan haber almak da bir nevi zincirin kapanması, istemsiz vedanın gerçek ve kontrolün kendilerinde olduğu bir vedaya dönüşmesi için medyumaracılığı ile bir bağlantı yapılmasının önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Psişik duyarlılığı olan ve tarafsız kalarak iki dünya arasında sadece aracı görevini yerine getiren medyum paranormal güçlerini bilinmeyeni artık bilinir hale getirerek kullanıyor. İsteyerek ya da çalışılarak kazanılmayan ancak edinilmiş yeteneğini geliştirme imkanı daima saklı olan bu özel kişiler diğer tüm alanlarda olduğu gibi yeteneklerini umut tacirliğinin hizmetini sunan kişilerin de radarında. Bu yüzden herkesin çare aramak için doğru adresin kapısını çaldığından emin olması gerekiyor.

Medyum Farklı Boyutlar Arasında İletişim Kurar

Normal ötesi anlamına gelen paranormal kelimesi insanoğlunun en zayıf tarafını, gizeme duyduğu merakı tahrik eden olaylar zincirini ifade etmek için kullanılır. Paranormal olaylara ilgi duyanların merak ve korku ile araştırdıkları durumlar teori bilgilerden öteye gitmez.

Çünkü öte dünya, farklı âlem ve boyutlar hakkında gerçek bilgi sahibi olmak özel yeteneğe sahip kişilerin ulaşabilecekleri ile sınırlıdır. Medyum olarak adlandırılan bu özel kişiler farklı dünyalar arasında bağlantı görevini yerine getirerek bilinmeyene açıklık getirmek üzere uzmanlaşmışlardır.

Özellikle bir medyum en çok ölen kişilerin ruhları ile irtibat sağlamak için tercih edilir. Yaşayanlar için ölüm bilinmezlerin en büyüğüdür. Bir gün tadılacak ve o güne kadar hakkında sadece söylenenler ve yazılanlardan öte bilgiye sahip olunamayacak ölüm sonsuzluk kavramının da karşılığına denk gelir.

Sevileni kaybetmenin acısı ve o adı geçen sonsuzluğa zamansız uğurlamak zorunda kalınmak da ölümü bir ayraç haline getirir. Araya çekilen perdenin ardında olan biten hakkındaki bilinmezlik yaşayan ruhlar için büyük bir azaptır aynı zamanda. Bu yüzden medyumlar aracılığı ile bağlantı kurarak perdeyi biraz aralamak merak ve acı ile kıvranan ruhlara iyi gelen bir ilaca dönüşür.

0532 227 84 49

WhatsApp Hemen Ara